ЖИТТЯ НА ПЕНСІЇ

Яка буде пенсія і чи можна на неї прожити?

Ці питання - яка буде пенсія в поточному або наступному році, чи буде індексація пенсії, якими будуть субсидії на комунальні послуги для пенсіонерів, як їх оформити, які пільги можна Отримати і як заробити, будучи пенсіонерами - хвилюють практично кожного, хто досяг Пенсійного віку. Ми допоможемо знайти відповіді.

Все в житті на пенсії


Питання про Пенсійного забезпеченні, субсидії, оплаті комунальних послуг при отриманні обмеженого доходу, можливості заробити в Пенсійного віці Повинні виник не через кілька років після виходу на пенсію, коли витрачені всі Можливі запаси і продано все, що можна було продати. Думати про те, як жити на пенсії, потрібно заздалегідь - тобто, до виходу на пенсію. Звучить трохи дивно: в 45-50 зовсім НЕ хотілося думати про те, на що жити, коли Чи не буде доходу від роботи.

Для тих, хто хоче реально оцінити свої фінансові можливості після втечі з роботи, ми пропонуємо скористатися калькулятором пенсії, посилання на які є в розділі "Все про пенсії": можливо, цифра, яку ви побачите, змусить жахнутися. Так, на ці гроші вам доведеться жити. І - так, на ці гроші зараз живуть понад 10 млн українських пенсіонерів. Точніше, шукають можливість прожити - адже пенсії у більшості мізерні. Саме тому ми настійно рекомендуємо якомога раніше почати думати про джерелах додаткового доходу після того, як Чи не буде стабільною і звичної заробітної плати.

Можливо, ви вже зараз перебуваєте в ситуації, коли необхідно терміново вживати якісь кроки, щоб не скотитися в повну убогість і НЕ загрузнути в боргах за комунальні послуги, лікування або куплені медикаменти. У будь-якому випадку, в цьому розділі ви знайдете інформацію, яка допоможе Не тільки реалістично представить себе рівень доходів в Пенсійного віці, але і знайти вихід з важкого економічного становища. Ми зібрали "підказки", які допоможуть зрозуміти, де можна застосувати свої сили і додатково заробити, а також рекомендації, які дають можливість заощадити - наприклад, отримуючи субсидії на комунальні послуги.

Заробляти, а не працюючи


Не кожен пенсіонер може працювати після виходу на пенсію. Альтернативні варіанти заробітку також існують. Зокрема, вони доступні одиноким людям, які мають у власності нерухомість. Йдеться Не тільки і НЕ стільки в здачі житла в оренду або обміні нерухомості, скільки в законні способи заробити на своїй квартирі, живучи в ній. Це можливо, наприклад, після укладення договору довічно змісту, договору ренти або спадкового договору. У розділі юридичної допомоги ви можете докладніше прочитати в кожному із цих варіантів.

Ми готові проконсультувати вас з усіх питань, пов'язаних з можливостями розпорядитися своєю нерухомістю в Пенсійного віці. У Фонді допомоги Олени Орєхової ви також можете Отримати юридичну підтримку і консультації з питань, пов'язаних з нарахуванням пенсій, приватизація нерухомості і іншими аспектами життя на пенсії.