ЖИТТЯ НА ПЕНСІЇ

Яка буде пенсія і чи можна на неї прожити?

Ці питання - яка буде пенсія в поточному або наступному році, чи буде індексація пенсії, якими будуть субсидії на комунальні послуги для пенсіонерів, як їх оформити, які пільги можна отримати і як заробити пенсіонерові - хвилюють практично кожного, хто досяг пенсійного віку. Ми допоможемо знайти відповіді.

 

Все про життя на пенсії


Питання про пенсійне забезпечення, субсидії, оплатк комунальних послуг при отриманні обмеженого доходу, можливості заробити в пенсійному віці мають виникати не через кілька років після виходу на пенсію, коли витрачені всі наявні запаси і продано все, що можна було продати. Думати про те, як жити на пенсії, потрібно заздалегідь - тобто, до виходу на пенсію. Звучить трохи дивно: в 45-50 зовсім не хотілося думати про те, на що жити, коли не буде доходу від роботи.

Для тих, хто хоче реально оцінити свої фінансові можливості після виходу з роботи, ми пропонуємо скористатися калькулятором пенсії, посилання на які є в розділі Все про пенсію: можливо, цифра, яку ви побачите, змусить жахнутися. Так, на ці гроші вам доведеться жити. І - так, на ці гроші зараз живуть понад 10 млн. українських пенсіонерів. Точніше, шукають можливість прожити - адже пенсії у більшості мізерні. Саме тому ми рекомендуємо якомога раніше почати думати про джерела додаткового доходу після того, як не буде стабільної та звичної заробітної платні.

Можливо, ви вже зараз перебуваєте в ситуації, коли необхідно терміново вдаватися до кроків, щоб не скотитися в повне зубожіння і не загрузнути в боргах за комунальні послуги, лікування чи придбані медикаменти. У будь-якому випадку, в цьому розділі ви знайдете інформацію, яка допоможе не тільки реалістично уявити собі рівень доходів у пенсійному віці, а й знайти вихід зі скрутного економічного становища. Ми зібрали підказки, які допоможуть зрозуміти, де можна застосувати свої сили і додатково заробити, а також рекомендації, які дають можливість заощадити - наприклад, отримуючи субсидії на комунальні послуги.

Заробляти, не працюючи


Не кожен пенсіонер може працювати після виходу на пенсію. Альтернативні варіанти заробітку також існують. Зокрема, вони доступні самотнім людям, які мають у власності нерухомість. Йдеться не тільки і не стільки в здавання житла в оренду або обміні нерухомості, скільки в законні способи заробити на своїй квартирі, мешкаючи в ній. Це можливо, наприклад, після укладання договору довічного утримання, договору ренти або спадкового договору. У розділі юридичної допомоги ви можете докладніше прочитати про кожен із цих варіантів.

Ми готові проконсультувати вас з усіх питань, пов'язаних з можливостями розпорядитися своєю нерухомістю в пенсійному віці. У Фонді допомоги Олени Орєхової ви також можете отримати юридичну підтримку і консультації з питань, пов'язаних з нарахуванням пенсій, приватизацією нерухомості та іншими аспектами життя на пенсії.