Договір довічного утримання

 

ЧАСТІ ЗАПИТАННЯ
Не секрет, що такий вид розпорядження своїм майном набуває широкої популярності. Проте, багато людей похилого віку сумніваються, підписувати договір чи ні, у багатьох присутні страхи, в тому числі і внаслідок необізнаності про те, що таке договір довічного утримання, які його основні умови, чи існує ризик втратити свою нерухомість і опинитися на вулиці. Фахівці Фонду допомоги Олени Орєхової щодня стикаються з подібними питаннями, сумнівами і страхами, і в даному матеріалі ми постаралися підсумувати найбільш часті питання, і дати на них вичерпні відповіді.


ПИТАННЯ: Які в двох словах основні умови договору довічного утримання?
За договором довічного утримання одна сторона - відчужувач, передає у власність другій стороні - набувачеві, своє нерухоме майно. Набувач зі свого боку зобов'язується довічно утримувати відчужувача, при цьому відчужувач залишає за собою право жити в своїй квартирі. За договором набувач виплачує одноразову грошову суму при підписанні договору, а також виплачує відчужувачу щомісячна грошова допомога і оплачує його комунальні платежі. Уточнимо, також, що з урахуванням розміру цих сум рівень доходів пенсіонера підвищується в кілька разів, таким чином, якість життя стає значно вище.


ПИТАННЯ: Якщо право власності на квартиру переходить при підписанні договору - набувач може продати квартиру, в якій живе відчужувач?
Ні, такий варіант виключається, оскільки при підписанні договору нотаріус - як правило державний - накладає нотаріальну заборону на відчуження нерухомості поки живий відчужувач, таким чином, ніяка угода щодо квартири, як-от: купівля-продаж, дарування, і тому подібне за життя відчужувача абсолютно неможливі. Закон захищає обидві сторони договору і стимулює їх до виконання його умов, розмуміється, за умови, якщо текст договору складений коректно. Для цього слід звертатися в надійні організації, що пропонують допомогу в підписанні таких договорів.


ПИТАННЯ: За чий рахунок буде проводитися поховання відчужувача?
Закон зобов'язує набувача поховати відчужувача за свій рахунок, навіть якщо така умова і не присутня в договорі. Як це не сумно, але така умова є важливою і потрібною, неспроста закон в цьому питанні дуже конкретний і захищає інтереси відчужувача.


ПИТАННЯ: Якщо Фонд допомоги припинить своє існування - чи не залишиться пенсіонер, який підписав договір без допомоги і захисту?
Договір підписується не з Фондом безпосередньо, а з приватною особою - набувачем, тобто з інвестором, який в подальшому стає «опікуном» пенсіонера і відповідає за виплати за договором. Природно, наш Фонд постійно стежить, як виконується договір, підтримує регулярний зв'язок з пенсіонером, але якщо щось станеться з організацією, то інвестор все одно буде справно проводити виплати за договором, якщо щось трапиться з ним, то його спадкоємці і так далі. Якщо ж, що дуже малоймовірно, набувач зникне, або припинить виплати за договором - один дзвінок до нашого Фонду дозволить в найкоротші терміни вирішити цю проблему і виплати відновляться.


Таким чином, підсумовуючи сказане вище, можна сказати, що підписання договору довічного утримання - важлива і часто єдина можливість пенсіонера значно підвищити якість життя, але не менш важливо вдатися для цього до допомоги надійної організації, якою є громадська організація "Фонд допомоги Олени Орєхової", і яка багато років займається такою діяльністю і має свої відділення в багатьох обласних центрах нашої країни.

Шум прибоя - Прибой
00:00 / 00:00