Шановні пенсіонери, дорогі друзі!

     Після знайомства з законодавством, що гарантує права пенсіонера, який підписує договір довічного утримання, у багатьох залишаються запитання. Вони зв'язані як з виконанням умов договору, так і з практичними аспектами його підготовки і підписання. Тут ми зібрали найбільш часті запитання, з якими звертаються до нас пенсіонери, що бажають укласти договір довічного утримання. Відповіді підготували наші юристи та інспектори.

 

Навіщо мені звертатися до вашої організації, щоб укласти договір, якщо я можу зробити це сам?

Теоретично - так, Ви можете зробити це самостійно. Можливо, Ви навіть знайдете людину, яка погодиться Вас утримувати. Але чи захоче ця людина підготувати документи для Вас? Чи буде вона стояти в черзі до БТІ, чи відвезе на автомобілі до нотаріуса? Оплатить всі необхідні довідки? Наприклад, чи зможе він взяти довідку №3 в ЖЕКу?

Чи оплатять експертну оцінку Вашої квартири? Чи не попросять Вас оплатити нотаріальні послуги? І це тільки організаційні питання. Допускаємо, що Вам вистачить енергії, сили та засобів на їх вирішення. Але як Ви запевнитись в тому, що Ваш потенційний утримувач насправді платоспроможний? Хто буде забезпечувати Вам юридичну допомогу, якщо людина, з якою Ви самостійно підпишите договір , порушить його умови? Звертаючись у Фонд Допомоги Олени Орехової, Ви отримуєте не тільки кваліфіковану і безкоштовну допомогу в підготовці документів для підписання договору, не тільки надійного та перевіреного утримувача із фонду інвесторів, але і довічний юридичний супровід. Окрім того, у Вас буде інспектор, який особисто займеться Вашими запитання, якщо вони звісно виникнуть. Приємний додаток до всього - це можливість відвідувати всі заходи нашого Фонду: концерти, свята, прогулянки на теплоході, виїзди на природу. Якщо Ви все ще думаєте, чи доцільно заключати договір самостійно, без допомоги професіоналів, то запитайте у Вашого потенційного утримувача, чи готовий він забезпечувати Вас всім тим, чим можемо забезпечити ми. В будь-якому випадку, не поспішайте з рішенням та поцікавтеся всіма можливими варіантами. 

Що буде, якщо людина, з якою я заключила договір, перестане мені платити, посилаючись на важке матеріальне становище, відсутність роботи або інші проблеми?

 

Інвестори нашого Фонду, які заключають договір довічного утримання з пенсіонерами - фінансово заможні та надійні, за їх надійність ми ручаємося і саме тому рекомендуємо їх, довіряємо їм Ваш добробут. У випадку будь - яких непередбачених обставин, які можуть завадити здійснювати

виплати, ми самі проведемо всі необхідні юридичні процедури, і Вашим утримувачем стане інший інвестор. Хочемо звернути Вашу увагу на те, що у нас не було жодного випадку розірвання договору довічного утримання через недотримання його умов. Ми несемо відповідальність за те, щоб умови договору виконувалися, незалежно від обставин, тому Ви можете не переживати: виплати, які передбачені договором, Ви будете отримувати в будь-якому випадку, незалежно від обставин. Ви також в будь-якому випадку будете користуватися всіма перевагами, які отримують пенсіонери, що звернулися в наш Фонд.

До підписання договору довічного утримання я здавав(-ла) кімнату. Чи зможе квартирант залишатися у мене в квартирі і після підписання договору?

Перед підписання договору довічного утримання повідомте набувача про те, що Ви здаєте кімнату і скажіть про своє бажання здавати кімнату і надалі. Якщо набувач не буде проти, то ніяких юридичних перешкод для здачі в оренду кімнати немає.

Я дуже боюсь, що після підписання договору довічного утримання до мене когось підселять, наприклад, якогось іншого пенсіонера, який також на договорі. Таке можливо?

 

Ні, така ситуація неможлива. Зверніть увагу: в Цивільному кодексі сказано, що "набувач зобов'язаний забезпечити відчужувача(тобто пенсіонера, який уклав договір) житлом в квартирі, переданої за договором довічного утримання". Це означає, що набувач гарнтує Вам право жити в своїй квартирі. Таке ж право гарантовано всім, хто заключає договір довічного утримання. Отже, ніхто не має права переселити Вас або підселити когось до Вас. 

Я власник частини квартири. Чи можу я в такому випадку укласти договір довічного утримання?

 

Так, це можливо. Такі випадки в нашій практиці є, але необхідно обговорити деталі з нашим юристом. 

Ми чоловік та дружина, одинокі пенсіонери, у нас у власності є квартира в рівних частинах. Ми хочемо укласти договір довічного утримання. Ми будемо отримувати дві щомісячні виплати чи одну?

 

Ви будете отримувати дві виплати, так як укладаються договори на умовах разової виплати, щомісячної виплати та оплати комунальних послуг. Після смерті одного з подружжя, другий буде довічно утримувати щомісячну виплату, а також компенсацію вартості комунальних послуг в обсязі, який передбачений початковими умовами договору.

Що буде, якщо в моїй квартирі після підписання договору довічного утримання відбудеться пожежа або конструкції будинку будуть по якій-небудь причині будуть пошкоджені? Мене позбавлять виплати?

Ні, Ви будете отримувати виплати, як і раніше. Закон говорить, що "втрата (знищення), пошкодження власності, яка була передана набувачу, не є підставою для припинення або зменшення об'єму його обов'язків перед відчужувачем". Це означає, що навіть якщо квартира якимось чином постраждала, набувач (тобто, Ваш утримувач) не має права припинити виплати або зменшити їх. Всі умови договору довічного утримання залишаються в силі.

Я одинока людина, у мене немає рідних, практично немає друзів. Якщо я підпишу договір довічного утримання, хто мене похоронить?

Всі витрати, пов'язані з похоронами відчужувача, несе набувач, тобто, людина, яка Вас довічно утримує. Ці умови є обов'язковими при підписанні договору довічного утримання, так як вони передбачені в Главі 57 Цивільного кодексу України. У вирішенні організаційних питань, пов'язаних з похоронами, при необхідності допомагають працівники нашого Фонду.

Що буде, якщо набувач помре швидше ніж відчужувач?

В такому випадку в Цивільному кодексі передбачена можливість переходу договірних прав та обов'язків набувача до його спадкоємця. Якщо спадкоємець відмовляється виконувати умови договору, наш Фонд подбає про підбір нового набувача і забезпечить безперервність виконання умов договору. Всі юридичні та нотаріальні дії, пов'язані зі зміною набувача, будуть для Вас безкоштовними.

Деякі організації пропонують укласти договір довічного утримання з юридичною особою - закордонною компанією. Наскільки це безпечно?

З точки зору українського законодавства, найбільш безпечно і найбільш правильно укладати договір довічного утримання з інвестором - фізичною особою, за платоспроможність і надійність якого перед Вами відповідає офіційно зареєстрована організація. Ми надаємо Вам інвестора Фонду, який буде довічно нести відповідність за Ваш добробут. Ми відповідаємо за підготовку документів та юридичну прозорість всіх дій як перед Вами, так і перед інвестором. Проте якщо хтось пропонує Вам укласти договір довічного утримання, в якому з одного боку буде закордонна юридична особа - остерігайтеся обману. Найвірогідніше, за українським законодавством юридична особа не буде нести відповідальність за невиконання обов'язків, так як знаходиться в правовому полі іншої держави.

Пам'ятайте, що наші юристи завжди готові відповісти на будь-які Ваші запитання. Для пенсіонерів юридичне консультування в сфері нерухомості і договорів довічного утримання є безкоштовним.

Шум прибоя - Прибой
00:00 / 00:00