Договір дарування

У побуті зазвичай вживають слово "дарча", але такого юридичного терміну не існує. Документ, за умовами якого власник квартири дарує її іншій людині, називається договором дарування. Тут ви знайдете фрагменти статей Цивільного кодексу, що регулюють питання, пов'язані з цим документів.


Дарування_Глава_55_ЦК
.pdf
Download PDF • 293KB


Якщо говорити про дарування квартири як про спосіб для пенсіонера розпорядитися своєю нерухомістю, щоб додатково заробити, то цей варіант - один з найбільш небезпечних і ненадійних. Як тільки пенсіонер підписує договір дарування, права на володіння квартирою (будинком, будь-яким іншим майном, яке стало об'єктом договору) переходять до того, на чиє ім'я написано договір.


Пенсіонеру пощастило, якщо той, кому він подарував квартиру, має тільки хороші наміри і не збирається виселяти літньої людини з житла. Але найчастіше відбувається по-іншому: новий власник каже, що тепер квартира його, а пенсіонер може забиратися, куди хоче.


Зайве говорити, що ця ситуація порівнянна з катастрофою. Витребувати допомогу (матеріальну або у вигляді догляду) за договором дарування також практично неможливо, так як в більшості випадків цей момент сторони обговорюють між собою усно, ніяк не прийнявши наміри і вимоги юридично.


Ще один недолік: визнати договір дарування дуже складно, це вдається лише в дуже рідкісних випадках, при наявності серйозної юридичної допомоги у пенсіонера.


НАША ОЦІНКА ДОГОВОРУ ДАРУВАННЯ:*


Переваги:

  • відсутні

Недоліки:

  • ризик бути виселеним з квартири

  • повне позбавлення пенсіонера юридичних прав на житло

  • відсутність гарантій отримання допомоги від того, на чиє ім'я написано договір дарування

  • психологічний дискомфорт, пов'язаний з невпевненістю в завтрашньому дні

  • відсутність регулярної фінансової допомоги

  • великі складності або повна неможливість розірвання договору дарування

*Зверніть увагу:


Ситуація може докорінно змінити на користь пенсіонера, якщо договір дарування підписується одночасно з іншим юридичним документом, в якому описані умови, яких повинен дотримуватися той, хто отримав квартиру в дар. У додатковому договорі обумовлюються зобов'язання сторін. Якщо умови не виконуються, договір дарування набагато легше розірвати, а права пенсіонера захищені в значно більшому ступені.