Додатковий заробіток

Як збільшити доходи, якщо пенсії не вистачає і ніхто не допомагаєЗдається, що це найскладніше: знайти джерело додаткового доходу. Насправді, варіантів досить багато. Труднощі в тому, що не всі варіанти підходять кожній людині. Багато що залежить від стану здоров'я, освіти, досвіду роботи і сфери діяльності, а також від того, самотній чоловік і чи готовий він розглядати свою нерухомість як джерело заробітку. Ми розглянемо безліч варіантів і сподіваємося, що якимись з них ви зможете скористатися.


Ким і де можна працювати на пенсії


Перше, що може робити людина пенсійного віку з досить хорошим станом здоров'я - працювати. Вакансій для літніх людей не дуже багато, але вони є. Якщо ви живете в багатоквартирному будинку, перша можливість, якої можете поцікавитися - робота консьєржем в одному з під'їздів власного будинку. Вакансії консьєржів є у всіх великих містах, тому не обмежуйтеся пошуком роботи тільки в своєму мікрорайоні. Однак шукати таку роботу далеко від місця проживання теж не слід, щоб не витрачати багато часу на дорогу.


Звичайні вимоги до консьєржів: жінка / чоловік, вік - до 65 років, обов'язкові пунктуальність, акуратність, ввічливість.


В обов'язки, як правило, входить контроль приходу гостей до мешканців будинку, інформування про наявність боргів, контроль вивезення сміття, виклик аварійних служб, надання мешканцям довідкової інформації.


Умови роботи можуть бути різними. Іноді потрібно відпрацювати п'ять цілодобових змін в місяць, іноді змін більше. У будь-якому випадку, консьєрж - це змінна робота.


Оплата праці в обласних центрах в середньому становить 4000 грн. в місяць, при добовій оплате- близько 300 грн. на добу.


Для чоловіків в хорошій фізичній формі актуальною може бути робота вахтером або охоронцем на підприємстві, в дитячому садку, школі.

Звичайні вимоги до вахтерам, охоронцем, сторожем: чоловік / жінка, вік до 65-70 років, обов'язкові охайність, пунктуальність, акуратність, ввічливість, відсутність шкідливих звичок.


В обов'язки може входити постановка будівлі на сигналізацію і зняття з сигналізації, обхід території, своєчасний виклик необхідних служб.

Умови роботи, як правило, передбачають різні зміни: тільки денні, тільки нічні, добові. Від цього може залежати оплата праці.


Оплата праці в середньому становить 500 грн. за зміну. Зарплата може становити від 6000-10000 грн. в місяць, в залежності від режиму і місця роботи.


Жінки пенсійного віку можуть підібрати для себе вакансію прибиральниці. Зручність цієї роботи в тому, що вона зазвичай займає лише частину дня (якщо це прибирання офісу або навчальних приміщень) і не вимагає кваліфікації. Прибирати може хто завгодно, лише б на це були сили. Тому шукати такі вакансії варто тільки тим, хто в досить хорошій фізичній формі, не має серйозні проблеми з хребтом або суглобами, може довго перебувати на ногах, піднімати тяжкості.


Звичайні вимоги до прибиральниць - жінка, пенсійний вік, обов'язкові охайність, акуратність, працьовитість, доброзичливість.


В обов'язки входить прибирання приміщень, зазначених роботодавцем.


Умови роботи можуть відрізнятися в залежності від типу приміщень, які необхідно прибирати. Наприклад, офіси зазвичай прибирають в кінці робочого дня, можливо - не кожен день. Душові спортзалів можуть потребувати багаторазової прибирання протягом дня. Прибиральниця в торговому залі знаходиться на роботі повний робочий день, так як в будь-який момент може виникнути необхідність прибирати розлитий напій або скло розбитої відвідувачем банки.


Оплата праці - часто позмінна, близько 300 грн. за зміну. Деякі роботодавці працевлаштовують прибиральницю на повний день, зарплата при постійній зайнятості може досягати 5000-6000 грн.


На пенсію виходять люди різних професій. Можливо, ваша робота раніше була пов'язана з викладанням, ви добре розбираєтеся в будь-яких науках, у всякому разі, цілком здатні допомогти школяреві "здолати" шкільну програму з алгебри, хімії або української мови. Варто спробувати свої сили в сфері репетиторства. Якщо ви не впевнені в своїх силах, запропонуйте свої послуги сусідам і знайомим, у яких є діти шкільного віку, за символічну плату - наприклад, 100 грн. за 45 хвилин заняття. Коли зрозумієте, що у вас достатньо добре виходить налагодити контакт з дітьми і ознайомитеся з особливостями сучасної шкільної програми, краще дізнаєтеся зміст підручників, зможете піднімати ціну до середньоринкової (до 200-250 грн. За 45-хвилинне заняття) і давати оголошення про свої послуги в інтернеті.


Якщо ваш попередній досвід роботи, освіту і кваліфікація дозволяють, ви цілком можете працювати на дому редактором або коректором. Однак ця робота вимагає дуже хорошого знання мови, на якому написаний вихідний текст, визначеного редакторського досвіду, вміння шукати і знаходити помилки, впевненості в своїх знаннях, оптимально - мінімальним досвідом володіння комп'ютером і текстовим редактором. При цьому оплата такої праці не надто висока - мінімально 10 грн. за 1000 друкованих знаків з пробілами за коректуру і до 60-80 грн. за тисячу знаків з пробілами за літературне редагування та коректуру текстів. Наприклад, за коректуру цього абзацу ви отримали б близько 7 грн.


Прекрасна можливість додаткового заробітку для будь-якої жінки - хендмейд, тобто, створення красивих і корисних у побуті речей власними руками. У цій сфері вас може обмежити тільки вартість матеріалів і фантазія. Щоб зрозуміти, що саме ви могли б робити на продаж, згадайте, якими видами рукоділля займалися в минулому. Можливо, вишивали? Тоді освойте вишивку на сорочках, і зможете продавати вишиванки ручної роботи - їх можна здавати на реалізацію в салони або магазини сувенірів, які є в кожному великому місті. Можливо, колись ви шили?


Зараз користуються популярністю сумки ручної роботи з матеріалів, яким таким чином можна дати "друге життя" - наприклад, старих джинсових штанів або курток. Матеріал для таких виробів за доступною ціною ви зможете знайти на ринках або в магазинах "секонд хенд". Дуже популярно такий напрямок, як плетіння килимків з б / у трикотажу - старих футболок та інших бавовняних виробів. Якщо ви - майстер в'язання, не соромтеся продавати речі власного виготовлення. Дбайте про якість, цікавтеся думкою покупців про свій товар і удосконалюйтеся. Якщо ви володієте різними видами рукоділля, то можете їх комбінувати, створюючи, наприклад, м'яку іграшку. Такі роботи можна здавати на реалізацію в магазини, що торгують хендемейд-виробами та сувенірами. Також у вашому місті напевно проводяться ярмарки майстрів, в яких можна брати участь безкоштовно або за символічну плату.


Перевага заняття будь-яким видом рукоділля - не тільки в тому, що таким чином можна мати постійний, хоч і невеликий додатковий дохід. Завдяки рукоділля ви отримуєте можливість проводити час творчо, спілкуватися з людьми, що мають схоже захоплення, проводити час із задоволенням.


Ще одна можливість підробити для жінок - прибирання в приватних квартирах, догляд за кімнатними рослинами і їх пересадка, для чоловіків - виконання дрібного ремонту в квартирі (лагодження кранів, розеток). Такого роду замовлення можна знайти, давши оголошення в місцевій газеті або, якщо ви користуєтеся комп'ютером, на таких популярних сайтах, як olx.ua, kabanchik.ua. Одна з популярних послуг, яку також можуть надавати жінки - забирати дитину зі школи, робити з ним уроки і так далі.


Оголошення про роботу можна шукати і давати в таких газетах, як Авізо, яка виходить в різних регіонах, в місцевих виданнях, популярних в вашому місті, а також на сайтах пошуку вакансій: work.ua, rabota.ua, trudbox.com.ua і інші.

Не забувайте, що завжди залишається можливість додаткового заробітку для пенсіонера завдяки власній нерухомості. Більше інформації про те, як заробити на своїй квартирі, читайте на нашемсайте в розділі Юридична допомога, а також в Відповідях на поширені питання про розпорядження нерухомим майном на пенсії.