Дозвілля з Фондом допомоги Олени Орєховою: ми допомагаємо радіти життю!

Самотність, одноманітність днів, неможливість організувати цікаве дозвілля - такі ж актуальні проблеми в літньому віці, як і дефіцит грошей і проблеми зі здоров'ям. Щоб не закритися в чотирьох стінах і не втратити соціальні контакти, потрібні не тільки фінансові можливості. Важливі також бажання і звичка.


Адже якщо "випасти" надовго з режиму спілкування з людьми, відвідування громадських місць (як це сталося з багатьма під час пандемії коронавируса), потім складно повернутися до ритму, в якому спілкування було нормою. Втім, для багатьох літніх самотніх людей відмова від спілкування стався задовго до пандемії: втрата контактів і відсутність можливостей цікаво проводити час - часта скарга в пенсійному віці.


Епідемія COVID-19 внесла корективи і в діяльність Фонду допомоги Олени Орєховою: ми змушені були відмовитися від проведення масових заходів, які в попередні роки організовували кілька разів на рік і не тільки в Києві, але також в Харкові та Одесі. Більше дізнатися про це ви можете в розділі "Заходи"

Тимчасова альтернатива гучним зустрічам


Багато років для наших київських підопічних традиційними були святкування нового року, зустріч весни на початку березня, а також щорічне подорож на теплоході по Дніпру. У Харкові ми також влаштовували зустрічі на природі, пікніки, організовували святкові програми в ресторанах міста.


Сподіваємося, найближчим часом цю традицію можна буде відновити і знову повернутися до формату особистого спілкування. Завдяки таким зустрічам наші підопічні отримали можливість не тільки приємно провести час, але і розширити коло спілкування, познайомитися з новими людьми. На зустрічі ми зазвичай запрошували і тих, хто тільки планував підписання договору довічного утримання. У пенсіонерів, які сумнівалися в правильності свого рішення, була можливість поспілкуватися з тими, хто вже на договорі, розпитати про те, чи виконуються його умови, яку роль в їх житті виконує наш Фонд.


Ми ніколи не контролюємо таке спілкування, а зараз, в умовах, коли особисті зустрічі з великою кількістю людей небажані через ризик захворіти на новий вірус, даємо можливість зацікавленим пенсіонерам поспілкуватися по телефону з тими, хто вже підписав договір довічного утримання.