Заповіт

Заповіт - найбільш "нешкідливий" спосіб розпорядитися своєю нерухомістю, але, при цьому найменш ефективний з точки зору гарантії отримання допомоги. Законодавство, на якому ґрунтується це правова дія, ви знайдете тут.


Заповіт_Глава_85_ЦК
.pdf
Download PDF • 230KB

Досить часто люди похилого віку пишуть заповіт на ім'я кого-небудь з родичів чи знайомих в обмін на обіцянку фінансової підтримки. Мовляв, "напиши на мене, бабуся, заповіт, а я тобі щомісяця буду давати 1000 грн. Або буду приходити і робити для тебе покупки".


Як ви розумієте, в цьому випадку домовленість ніяк не підтверджена юридично. Практика показує, що в багатьох випадках родичі або знайомі, з якими до написання заповіту велися переговори про допомогу, просто перестають допомагати.


Відносна "безневинність" заповіту в тому, що пенсіонер - власник квартири може сам його анулювати у нотаріуса, написати інше заповіт (юридичну силу матиме документ, написаний останнім), а також підписати будь-який інший договір, в тому числі, дарування, спадковий договір, договір довічного утримання. Якщо коротко, то заповіт не гарантує захист інтересів жодної зі сторін, тому взагалі неефективний, якщо потрібно забезпечити фінансову стабільність.


Однак якщо з різних обставин виникає необхідність вибрати дарування або заповіт, другий варіант кращий. Крім того, пенсіонерам слід звертати увагу на те, що заповіту "без нотаріуса" не існує - юридичну силу має тільки нотаріально завірений документ.


НАША ОЦІНКА ЗАПОВІТУ: **


Переваги:

  • Ви абсолютно нічим не ризикуєте, адже заповіт можна анулювати в будь-який момент

Недоліки:

  • Ніяких гарантій отримання допомоги - ні фінансової, ні у вигляді догляду або будь-якої іншої підтримки

  • Пенсіонер, як і раніше, повністю оплачує всі комунальні послуги, не має коштів, якими може розпоряджатися

  • Для родича або знайомого, який розраховує на свої права за заповітом немає гарантій того, що квартира дістанеться саме йому, навіть якщо він буде допомагати матеріально або надавати догляд.