Заповіт

Заповіт - найбільш безпечний спосіб розпорядитися своєю нерухомістю, але, при цьому найменш ефективний з точки зору гарантій отримання допомоги. Законодавство, на якому ґрунтується це правова дія, ви знайдете тут.


Заповіт_Глава_85_ЦК
.pdf
Download PDF • 230KB

Досить часто люди похилого віку пишуть заповіт на ім'я родича чи знайомого в обмін на обіцянку фінансової підтримки. Мовляв, "напиши на мене, бабуся, заповіт, а я тобі щомісяця буду давати 1000 грн., або буду приходити і робити для тебе покупки".


Як ви розумієте, в цьому випадку домовленість ніяк не підтверджена юридично. Практика показує, що в багатьох випадках родичі або знайомі, з якими до написання заповіту велися переговори про допомогу, просто перестають допомагати.


Відносна "безневинність" заповіту в тому, що пенсіонер - власник квартири може сам його анулювати у нотаріуса, написати інший заповіт (юридичну силу матиме документ, написаний останнім), а також підписати будь-який інший договір, в тому числі, дарування, спадковий договір, договір довічного утримання. Якщо коротко, заповіт не гарантує захисту інтересів жодної зі сторін, тому взагалі неефективний, якщо потрібно забезпечити фінансову стабільність.


Однак якщо з різних обставин виникає необхідність вибрати дарування або заповіт, другий варіант кращий. Крім того, пенсіонерам слід звертати увагу на те, що заповіту "без нотаріуса" не існує - юридичну силу має тільки нотаріально завірений документ.


НАША ОЦІНКА ЗАПОВІТУ:


Переваги:

  • Ви абсолютно нічим не ризикуєте, адже заповіт можна анулювати в будь-який момент

Недоліки:

  • Жодних гарантій отримання допомоги - ані фінансової, ані у вигляді догляду або будь-якої іншої підтримки.

  • Пенсіонер, як і раніше, повністю оплачує всі комунальні послуги, не має коштів, якими може розпоряджатися.

  • Для родича або знайомого, який розраховує на свої права за заповітом, немає гарантій, що квартира дістанеться саме йому, навіть якщо він буде допомагати матеріально або забезпечувати догляд.