Питання та відповідіУмови договору довічного утримання


Які умови передбачені Договором довічного утримання?


За договором довічного утримання одна сторона - відчужувач (самотній пенсіонер), передає у власність іншій стороні - покупцеві (інвестору), свою нерухомість (квартиру). Набувач зі свого боку зобов'язується довічно утримувати відчужувача, при цьому відчужувач залишає за собою право мешкати в квартирі. За договором набувач виплачує разову грошову суму при підписанні договору, а також щомісячну грошову допомогу і оплачує комунальні платежі. Уточнимо також, що з урахуванням розміру витрат на комунальні послуги, рівень доходів пенсіонера підвищується в кілька разів, тож підвищується і якість життя.


Чи можна продати квартиру?


При підписанні Договору довічного утримання право власності на квартиру переходить покупцеві. Чи може він продати квартиру, в якій живе відчужувач (тобто, пенсінер)?


Ні, це виключено. При підписанні договору нотаріус - як правило державний - накладає нотаріальну заборону на відчуження нерухомості на час, поки живий відчужувач. Тож будь-яка угода щодо квартирі, наприклад, купівля-продаж, дарування або будь-яка інша, за життя відчужувача неможлива. Закон захищає обидві сторони договору і стимулює їх до виконання умов - авжеж, за умови, що текст договору складено коректно. Щоб договір мав повну юридичну силу і всі умови виконувалися, потрібно звертатися в надійні організації, які пропонують допомогу в підписанні таких договорів.


Збирати гроші "на чорний день" не потрібно.


За чий рахунок буде похований відчужувач у випадку смерті?


Закон зобов'язує набувача поховати відчужувача за свій рахунок, навіть якщо такої умови немає в договорі. Як це не сумно, але пам'ятати про це потрібно. Закон в цьому питанні дає абсолютно чітку вказівку і захищає інтереси відчужувача.


Хто допоможе, якщо не Фонд?


Якщо Фонд допомоги Олени Орєховою припинить своє існування, чи не залишиться пенсіонер, який підписав договір, без допомоги і захисту?


Договір підписується не з Фондом безпосередньо, а з приватною особою - набувачем, тобто з інвестором, який в подальшому стає опікуном пенсіонера і відповідає за виплати за договором. Наш Фонд постійно стежить, як виконується договір, підтримує регулярний зв'язок з пенсіонером, але якщо щось станеться з організацією, то інвестор все одно буде справно здійснювати виплати за договором. Якщо щось трапиться з інвестором, то виплати будуть здійснювати його спадкоємці. Якщо ж, що дуже малоймовірно, набувач зникне або припинить виплати за договором, наш Фонд у лічені дні вирішить цю проблему і виплати відновляться.