Питання та відповідіУмови договору.


Які умови передбачені в Договорі довічного утримання?


За договором довічного утримання одна сторона - отчуждатель (одинокий пенсіонер), передає у власність другій стороні - покупцеві (інвестору), свою нерухомість (квартиру). Набувач зі свого боку зобов'язується довічно утримувати відчужувача, при цьому отчуждатель залишає за собою право жити в своїй квартирі. За договором набувач виплачує одноразову грошову суму при підписанні договору, а також щомісячну грошову допомогу і оплачує його комунальні платежі. Уточнимо також, що з урахуванням розміру витрат на пальне рівень доходів пенсіонера підвищується в кілька разів, таким чином, якість життя стає значно вище.


Чи можна продати квартиру?


При підписанні Договору довічного утримання право власності на квартиру переходить покупцеві. Чи може він продати квартиру, в якій живе отчуждатель (тобто, пенсінер)?


Ні, це виключено. При підписанні договору нотаріус - як правило державний - накладає нотаріальний заборона на відчуження нерухомості на час, поки живий відчужувач. Ттакім чином будь-яка угода по квартирі, наприклад, купівля-продаж, дарування або будь-яка інша за життя відчужувача зовсім неможлива. Закон захищає обидві сторони договору і стимулює їх до виконання умов, зрозуміло, за умови, що текст договору складений коректно. Щоб договір мав повну юридичну силу і всі умови дотримувалися, потрібно звертатися в надійні організації, що пропонують допомогу в підписанні таких договорів.


Збирати гроші "на чорний день" не потрібно.


За чий рахунок буде похований отчуждатель?


Закон зобов'язує набувача поховати відчужувача за свій рахунок, навіть якщо таку умову і не присутній в договорі. Як це не сумно, але пам'ятати про це потрібно. Закон в цьому питанні дає абсолютно чітку вказівку і захищає інтереси відчужувача.


Хто допоможе, якщо не Фонд?


Якщо Фонд допомоги Олени Орєховою припинить своє існування, чи не залишиться пенсіонер, який підписав договір, без допомоги і захисту?


Договір підписується не з Фондом безпосередньо, а з приватною особою - набувачем, тобто з інвестором, який в подальшому стає «опікуном» пенсіонера і відповідає за виплати за договором. Природно, наш Фонд постійно стежить, як виконується договір, підтримує регулярний зв'язок з пенсіонером, але якщо щось станеться з організацією, то інвестор все одно буде справно проводити виплати за договором. Якщо щось трапиться з інвестором, то виплати будуть здійснювати його спадкоємці. Якщо ж, що дуже малоймовірно, набувач зникне або припинить виплати за договором, наш Фонд у лічені дні вирішить цю проблему і виплати відновляться.