Послуги доглядальниці: як пенсіонеру організувати щоденний догляд і допомогу в гігієні?

Приблизно третина пенсіонерів, які проживають в Україні, в тій чи іншій мірі потребує допомоги в побуті і обслуговуванні. Послуги доглядальниці потрібні відносно невеликій кількості людей похилого віку, але ситуації це не полегшує: знайти доглядальницю дуже непросто.


Особливо нелегко самостійно знайти людину, яка буде практично щодня приходити до пенсіонера, обмеженому в рухах, допомагати з виконанням гігієнічних процедур, годувати, мити, доглядати за ним у всіх сенсах слова. Тому, хто в літньому віці опинився без родичів, які можуть посприяти в пошуку доглядальниці, доводиться особливо важко: потрібно знайти, вибрати доглядальницю, а також домовитися про оплату та режим роботи з людиною, про яку, по суті, нічого не відомо.


Вартість послуг доглядальниці - ще одне важливе питання: більшість літніх людей, не здатних обслуговувати себе самостійно і потребують догляду, як правило, не мають достатньо коштів для того, щоб оплачувати таку послугу. Рішення проблеми може взяти на себе патронажна служба, але, на жаль, організацій, які їх мають, не так багато.

Як знайти доглядальницю для літньої людини?


Підопічні нашого Фонду не задаються цим питанням. Ми багато років співпрацюємо з досвідченими доглядальницями в декількох містах України, і тим, хто після укладення договору довічного утримання потребує догляду і послуги доглядальниці, допомагаємо організувати таку допомогу. У самотнього пенсіонера немає необхідності шукати доглядальницю за оголошеннями і переживати про те, наскільки уважним і порядним виявиться людина, яка буде регулярно приходити до нього в будинок. Ми гарантуємо чесність і порядність помічниць і доглядальниць, які доглядають за пенсіонерами, що звернулися свого часу до нас за підтримкою.


Природно, виникає питання про оплату послуг доглядальниці. Пенсіонери, які підписали свого часу договір довічного утримання на умовах грошового утримання, можуть використовувати щомісячну виплату на оплату таких послуг. Бувають також випадки, коли пенсіонер підписує договір, вже маючи потребу в догляді і фізичної допомоги. У таких ситуаціях оптимальним є підписання договору довічного утримання на умовах догляду.


Якщо ви підписали договір на умовах грошового утримання, вам не потрібно шукати доглядальницю або помічника самостійно - необхідно просто повідомити інспекторові, який прикріплений за вами у Фонді допомоги Олени Орєховою, що ваш стан здоров'я змінилося і тепер вам необхідна допомога в організації догляду та пошуку доглядальниці.


Якщо договір довічного утримання спочатку був підписаний на умовах догляду, в ньому, як правило, передбачений обсяг допомоги, який буде наданий в рамках договору.


Надання такої соціальної послуги, як організація догляду - один із напрямів роботи Фонду допомоги Олени Орєховою в рамках проектів, які ми реалізуємо на постійній основі.


Більшість літніх людей, не здатних обслуговувати себе самостійно і потребують догляду, як правило, не мають достатньо коштів для того, щоб оплачувати таку послугу.