Послуги доглядальниці: як пенсіонерові організувати щоденний догляд і допомогу в гігієні?

Близько третини пенсіонерів в Україні тією чи іншою мірою потребують допомоги в побуті та обслуговуванні. Послуги доглядальниці потрібні відносно невеликій кількості людей похилого віку, але ситуації це не полегшує: знайти доглядальницю дуже непросто.


Особливо нелегко самостійно знайти людину, яка буде практично щодня приходити до пенсіонера, обмеженого в рухах, допомагати з виконанням гігієнічних процедур, годувати, мити, доглядати за ним у всіх сенсах слова. Тому тим, хто в літньому віці опинився без родичів, які можуть допомогти в пошуку доглядальниці, доводиться особливо важко: потрібно знайти, обрати доглядальницю, а також домовитися про оплату та режим роботи з людиною, про яку, по суті, нічого не відомо.


Вартість послуг доглядальниці - ще одне важливе питання: більшість літніх людей, які не можуть обслуговувати себе самостійно і потребують догляду, як правило, не мають достатньо коштів для того, щоб оплачувати таку послугу. Вирішення проблеми може взяти на себе патронажна служба, але, на жаль, організацій, які мають такі служби чи підрозділи, не так багато.

Як знайти доглядальницю для літньої людини?


Перед підопічними нашого Фонду таке питання не постає. Ми багато років співпрацюємо з досвідченими доглядальницями в кількох містах України, і тим, хто після укладення договору довічного утримання потребує догляду і послуг доглядальниці, допомагаємо організувати такий догляд. У самотнього пенсіонера немає необхідності шукати доглядальницю за оголошеннями і перейматися тим, наскільки уважною і порядною виявиться людина, яка регулярно приходитиме до нього додому. Ми гарантуємо чесність і порядність помічниць, які доглядають пенсіонерів, що звернулися свого часу до нас за підтримкою.


Авжеж, виникає питання про оплату послуг доглядальниці. Пенсіонери, які підписали свого часу договір довічного утримання на умовах грошового утримання, можуть використовувати щомісячну виплату на оплату таких послуг. Бувають також випадки, коли пенсіонер підписує договір, вже маючи потребу в догляді і фізичній допомозі. У таких ситуаціях оптимальним є підписання договору довічного утримання на умовах догляду.


Якщо ви підписали договір на умовах грошового утримання, вам не потрібно шукати доглядальницю або помічника самостійно - необхідно просто повідомити інспекторові, який прикріплений за вами у Фонді допомоги Олени Орєховою, що стан вашого здоров'я змінився і тепер вам необхідна допомога в організації догляду та пошуку доглядальниці.


Якщо договір довічного утримання спочатку був підписаний на умовах догляду, в ньому, як правило, передбачений обсяг допомоги, який буде надаватися в межах договору.


Надання такої соціальної послуги, як організація догляду - один із напрямів роботи Фонду допомоги Олени Орєховою серед інших проектів, які ми реалізуємо на постійній основі.


Більшість літніх людей, які не можуть обслуговувати себе самостійно і потребують догляду, як правило, не мають достатньо коштів для того, щоб оплачувати таку послугу. Фонд допомоги Олени Орєхової пропонує вихід!