Прибрати, приготувати, сходити в магазин: допомога в побуті одиноким пенсіонерам

Опинитися в літньому віці без близьких, в повній самоті - означає залишитися не тільки без фінансової підтримки, але і без допомоги в побуті, яка з кожним роком все більше потрібні. У квартирі потрібно регулярно прибирати, робити дрібний ремонт (наприклад, полагодити кран або розетку), щодня мити посуд, готувати, виносити сміття, ходити за покупками, в аптеку ... Чим старша людина, чим довше він живе один, тим складніше йому виконувати всі ці завдання.


Саме тому допомога одиноким пенсіонерам в повному розумінні слова - це не тільки фінансова підтримка. Повноцінна допомогу людям пенсійного віку включає прибирання квартири, дрібний ремонт, регулярні покупки в магазині і аптеці і багато інших аспектів повсякденного життя, з якими одинокі пенсіонери не можуть впоратися самостійно з огляду на вік, хвороб, обмеження рухливості, слабкості.


Соціальна допомога одиноким пенсіонерам в Україні організована дуже нерівномірно: в деяких містах соціальних працівників недостатньо, в деяких їх сил вистачає на те, щоб раз-два в тиждень відвідувати самотньої людини і зробити покупки в магазині і аптеці за складеним списком. Щоб в квартирі прибрали або поклали білизну в пральну машину, потрібно замовляти допомогу за окрему плату або просити допомогти сусідів або знайомих.

Соціальна допомога пенсіонерам від Фонду допомоги Олени Орєхової


У наших силах організувати допомогу в побуті для всіх наших підопічних, які цього потребують. Завдяки багаторічній співпраці з досвідченими і порядними соціальними працівниками та волонтерами в обласних центрах, ми маємо можливість рекомендувати пенсіонерам, яким вже надали підтримку під час підписання договору довічного утримання, чесних, виконавчих і акуратних помічників. Самотні пенсіонери, які підписали договір довічного утримання, можуть отримати:

  • допомога в готуванні їжі

  • допомога у прибиранні квартири

  • дрібний ремонт (заміна лампочок, ремонт розеток, кранів)

  • допомога в заміні постільної білизни (перестилає ліжку)

  • допомога в пранні (якщо в квартирі немає пральної машини, помічник

  • організовує прання в спеціальній службі)

  • допомога в миття посуду, вікон, генеральне прибирання

Зверніть увагу: якщо договір довічного утримання підписаний на умовах догляду, частина цих послуг буде передбачена договором як обов'язкові. Якщо ДПС підписаний на умовах грошового утримання, послуги оплачує сам пенсіонер - як правило, з цим не виникає проблем, так як завдяки разової та щомісячної виплати, а також повної компенсації вартості комунальних послуг і квартплати у пенсіонера зазвичай достатньо коштів на оплату такої допомоги в необхідному обсязі.