Прибрати, приготувати, сходити в магазин: допомога в побуті самотнім пенсіонерам

Опинитися в літньому віці без близьких, у самоті - означає залишитися не тільки без фінансової підтримки, але й без допомоги в побуті, яка з кожним роком все більше потрібна. У квартирі потрібно регулярно прибирати, робити дрібний ремонт (наприклад, полагодити кран або розетку), щодня мити посуд, готувати, виносити сміття, ходити за покупками, в аптеку... Чим старша людина, чим довше вона мешкає сама, тим складніше їй виконувати всі ці завдання.


Саме тому допомога самотнім пенсіонерам в повному розумінні слова - це не тільки фінансова підтримка. Повноцінна допомогу людям пенсійного віку включає прибирання квартири, дрібний ремонт, регулярні покупки в магазині та аптеці, а також багато інших аспектів повсякденного життя, з якими самотні пенсіонери не можуть впоратися самостійно з огляду на вік, хвороби, обмеження рухливості, фізичну слабкість.


Соціальна допомога одиноким пенсіонерам в Україні організована дуже нерівномірно: у деяких містах соціальних працівників недостатньо, в інших їхніх сил вистачає на те, щоб раз-два на тиждень відвідувати самотню людини й зробити покупки в магазині чи аптеці за складеним списком. Щоб у квартирі прибрали або поклали білизну в пральну машину, потрібно замовляти допомогу за окрему плату або просити допомогти сусідів чи знайомих.

Соціальна допомога пенсіонерам від Фонду допомоги Олени Орєхової


У наших силах організувати допомогу в побуті для всіх наших підопічних, які цього потребують. Завдяки багаторічній співпраці з досвідченими і порядними соціальними працівниками та волонтерами в обласних центрах, ми маємо можливість рекомендувати пенсіонерам, яким вже надали підтримку під час підписання договору довічного утримання, чесних, виконавчих і акуратних помічників. Самотні пенсіонери, які підписали договір довічного утримання, можуть отримати:

  • допомогу в приготуванні їжі

  • допомогу в прибиранні квартири

  • дрібний ремонт (заміна лампочок, ремонт розеток, кранів)

  • допомогу в заміні постільної білизни (перестилання ліжка)

  • допомогу в пранні (якщо в квартирі немає пральної машини, помічник організовує прання в спеціальній службі)

  • допомогу в миття посуду, вікон, генеральне прибирання

Зверніть увагу: якщо договір довічного утримання підписаний на умовах догляду, частина цих послуг буде передбачена договором як обов'язкові. Якщо ДДУ підписаний на умовах грошового утримання, послуги оплачує сам пенсіонер - як правило, з цим не виникає проблем, адже завдяки разовій та щомісячній виплатам, а також повній компенсації вартості комунальних послуг і квартплати, у пенсіонера зазвичай достатньо коштів на оплату такої допомоги в необхідному обсязі.