Спадковий договір

Цей документ досить рідко використовується в українській юридичній практиці, хоча цілком достатньо захищає права пенсіонера, який передає право на нерухомість іншій особі за таким договором.


Суть цього договору в тому, що новий власник отримає право власності на нерухомість лише в тому випадку, якщо будуть виконані умови спадкового договору. Ці умови можуть бути різними, від надання довічної фінансової допомоги пенсіонеру до зобов'язання доглядати за кімнатними рослинами після відходу пенсіонера з життя. Частину законодавства, яка регулює складання і умови спадкових договорів, ви можете прочитати тут:


Спадковий_договір_Глава_90_ЦК
.pdf
Download PDF • 130KB

Авжеж, при укладанні таких договорів сторони повинні дотримуватися здорового глузду, проте в спадковому договорі іноді зустрічаються досить дивні вимоги. Це - одна з причин, чому спадковий договір не став популярним: за виконанням умов договору, згідно із законом, повинен стежити нотаріус, а він не завжди може оцінити ступінь виконання умов або навіть фізично не в змозі це зробити.


З цим пов'язані і проблеми оскарження спадкового договору.

Втім, при складанні договору з урахуванням, наприклад, виконання фінансових вимог (щомісячних виплат, погашення квартплати, оплати лікування) спадковий договір цілком вигідний для обох сторін.


НАША ОЦІНКА СПАДКОВОГО ДОГОВОРУ:


Переваги:

  • пенсіонер залишається жити в своїй квартирі, право власності на неї перейде новому власнику тільки після смерті літньої людини і за умови дотримання умов договору новим власником

  • є можливість прописати в договорі умови фінансового змісту і суми, які повинен одержувати пенсіонер

  • права обох сторін договору захищені

  • при недотриманні умов протягом життя пенсіонера договір може бути розірваний

Недоліки:

  • при підписанні такого договору пенсіонер не отримує великих грошових виплат

  • третя особа (нотаріус) зобов'язана стежити за дотриманням умов договору